Навоийда 41 ёшли эркак ўзини юк машинаси тагига ташлади
Жорий йилнинг 27 октябрь куни Навоий вилоятида истиқомат қилувчи 41 ёшли эркак ўзини ҳаракатланаётган юк машинаси остига ташлади. Бу ҳақда PARADIGMA.UZ'га Бош прокуратура матбуот котиби Ҳаёт Шамсутдинов маълум қилди.
Қайд этилишича, мазкур ҳолат вилоятнинг Хатирчи тумани "Полвонота" маҳалласида яшайдиган 1983 йилда туғилган фуқаро томонидан амалга оширилган. Ушбу шахс руҳий касал бўлган.
Ҳодиса содир бўлган кун у Пахтачи тумани "Амиробод" маҳалласидан ўтувчи М-37 автомобиль йўлининг Самарқанд – Бухоро йўналишидаги катта йўлга чиққан. Ва ушбу йўл бўйлаб ҳаракатланиб келаётган "MAN" русумли юк машинанинг остига ўзини ташлаган. Автоҳалокат оқибатида фуқаро воқеа жойида ҳалок бўлган.
Мазкур ҳолат юзасидан ҳодиса содир бўлган жой кўздан кечирилиб, марҳумга нисбатан суд-тиббий экспертизаси тайинланган ва ҳолатга гувоҳ бўлган шахслардан тушунтириш хатлари олинган.
Ҳозирда воқеа юзасидан туман прокуратураси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Навоийда фуқаро нега калтакланди? ИИБ баёнот берди
Ижтимоий тармоқларда тарқалаётган Навоий шаҳрида олимпиада чемпиони бир фуқарони уриб тан жароҳати етказганлиги тасвирланган видеохабар юзасидан Навоий вилояти ИИБ ахборот хизмати хабар берди.
Навоийдаги 8 та конга инвесторлар 566 миллион доллар сармоя киритишга тайёр
Президент Шавкат Мирзиёев 7 август куни Навоий вилоятида ислоҳотлар натижадорлиги ва янги режалар муҳокамаси юзасидан йиғилиш ўтказди.
Экология вазирлиги Навоийда 20 дан ортиқ корхона фаолиятини вақтинча тўхтатди
Навоийда шаҳар ва унга туташ ҳудудлардаги 168 та саноат корхонаси фаолияти ўрганилмоқда.