Шавкат Раҳмоновнинг рафиқаси ва фарзанди ЙТҲга учради, ҳодиса оқибатида вафот этганлар бор
Қарағандадан Олма-Ота томон кетаётган Toyota ҳайдовчиси рулбошқарувини йўқотиб, транспорт воситасини ағдариб юборган.
Маълум бўлишича, воқеа 27 июль куни соат 08:50 да Олма-Ота-Екатеринбург Республика автомагистралининг 299-километрида юз берган. Бу ҳақда Қозоғистоннинг "Спорт Шредингера" нашри бир қанча манбаларга таяниб, хабар бермоқда.
Қарағанда вилоятидан Олма-Ота шаҳри томон кетаётган Toyota Land Cruiser 200 ҳайдовчиси рул бошқарувини йўқотиб, транспорт воситасини ағдариб юборган. Йўл-транспорт ҳодисаси натижасида икки киши ҳалок бўлиб, яна икки киши шифохонага етказилган.
Tengrinews.kz манбасига кўра, автомобилни Гулайим Раҳмонова бошқарган. UFC жангчиси Шавкат Раҳмоновнинг рафиқаси бўлмиш Гулайим ўғли ва дўстлари билан Қарағандадан Олма-Отага кетаётгани айтилади.
Ҳодиса оқибатида 39 ёшли йўловчи З.А. воқеа жойида вафот этган. Яна бир йўловчи, 35 ёшли А.С. Мўйинқум туман касалхонасига олиб кетилаётганда вафот этган.
Раҳмонова ва унинг уч ёшли ўғли ҳам шу касалхонасига олиб келинган ва травматология бўлимига ётқизилган, уларнинг аҳволи ўртача оғир деб баҳоланмоқда.