Fargʻonada ota 41 yoshli oʻgʻlini oʻldirdi
Fargʻona viloyati Oltiariq tumanida fuqaro 41 yoshli oʻgʻlini pichoqlab oʻldirib qoʻydi. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov PARADIGMA.UZ’ga maʼlum qildi.
Bildirilishicha, voqea joriy yilning 1 sentabr kuni 17:00 lar atrofida Oltiariq tumanining Toshobod MFY(Mahalla fuqarolar yigʻini)da sodir boʻlgan. Unda ota 1983 yilda tugʻilgan farzandi bilan janjallashgan. Soʻng fuqaro oshxona pichogʻini olib oʻgʻlining koʻkrak qafasining yuqori chap tomon qismiga bir marotaba urib, ogʻir tan jarohati yetkazgan.
“Olgan tan jarohatlari oqibatida, fuqaro Oltiariq tuman Tibbiyot birlashmasi ShTTYoB reanimatsiya boʻlimiga olib ketiladi. Ammo koʻrsatilgan yordamga qaramasdan shifoxonada jon beradi”, deyiladi munosabatda.
Yuqoridagi holat yuzasidan Oltiariq tumani prokuraturasi tomonidan oʻgʻlini oʻldirgan otaga nisbatan Jinoyat kodeksining 97-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilgan. Hozirda gumon qilinuvchi shaxs JPKning 221-moddasi tartibida ushlangan.
Eslatib oʻtamiz, avvalroq Qashqadaryoda ayol erini oʻldirib, jasadni quduqqa tashlab yuborgandi.