Поезд устида селфи тушмоқчи бўлган мактаб ўқувчисини ток урди
Жорий йилнинг 28 октябрь куни Фарғона вилоятида поезд вагони устига чиқиб, расмга тушмоқчи бўлган йигитни юқори кучланишдаги электр токи уриб юборди. Бу ҳақда "Millar" дастурида маълум қилинди.
Қайд этилишича, мазкур ҳолат вилоятнинг Боғдод туманида содир бўлган. 2011 йилда туғилган 7-синф ўқувчиси тумандаги темирйўл вокзалига ўзбошимчалик билан кириб, станцияда турган поезд вагонларига чиққан. Кейин ўзини селфи қилган. Бунинг оқибатида болани кучли электр токи урган.
Мазкур воқеани Фарғона вилояти Транспортда хавфсизликни таъминлаш бошқармаси бошлиғи ўринбосари Музаффар Салимов ҳам тасдиқлаган.
"Навбатчилик қисми 61-сонли ўрта таълим мактабида ўқийдиган 7-синф ўқувчини тўк ургани ҳақида хабар келиб тушди. Ўрганишлар давомида ўқувчи вокзалнинг белгиланмаган жойидан ўтиб, темир йўл устида турган вагонга чиққани, сўнг телефонида ўзини селфи қилаётганда электр токи ургани аниқланди", дейди масъул.
Ток уриши оқибатида оғир тан жароҳати олган 7-синф ўқувчиси зудлик билан туман шифохонасига олиб борилган.
"Бемор касалхонага жуда оғир аҳволда олиб келинди. Дастлаб уни тиббий муолажа қилдик, кейин уни реанимация бўлимига олиб чиқдик. Боланинг танаси, юзи, бўйни, кўкраги, қорини, икки қўли, оёқ ва сон соҳаларининг 50 фоизи ток уриши ортидан куйган эди", дейди шифокор.
Бундан ташқари, у беморга иккинчи-учинчи даражали "а" куйиш, бош мия ёпиқ шикасти ҳамда мия чайқалиши ташхиси қўйилганлигини ҳам қўшимча қилиб, ҳозир унинг аҳволи яхшиланиб бораётганини ҳам айтган.
«Судда жабрланувчи эмас, айбдорга ўхшайман» — ИИБ ходими калтаклаган мактаб директори Саида Мирзиёевага видеомурожаат йўллади
Фарғона вилояти Фурқат туманида ички ишлар бўлими ходимлари томонидан таҳқирланган ва калтакланган мактаб директори Гулираъно Қосимова 7 ноябрь куни бўлиб ўтган суд мажлисида залдан чиқариб юборилди. У суд жараёнининг холис ва адолатли ўтмаётганидан норози эканини билдириб, президент администрацияси раҳбари Саида Мирзиёевадан ёрдам сўради.
Фарғонада тинчлик форумининг илк йиғилиши бўлиб ўтади
Жорий йилнинг 15–16 октябрь кунлари Фарғона шаҳрида “Фарғона водийси: тинчлик ва тараққиёт йўлида бирдамлик” мавзусида Фарғона тинчлик форумининг биринчи йиғилиши ўтказилади.
Фарғонада 2,2 миллиард сўмлик электр энергиясидан ноқонуний фойдаланган корхона аниқланди
“Ўзэнергоинспекция” томонидан ўтказилаётган навбатдаги назорат тадбирлари давомида Фарғона вилоятининг Ўзбекистон туманида йирик ноқонуний ҳолат аниқланди.
Афғонистонда олиб келинган катта миқдордаги наркотик моддалар тўхтатиб қолинди
Гиёҳвандлик воситалари, уларнинг аналоглари ҳамда психотроп моддалар контрабандаси ва ноқонуний айланмасига қарши курашиш йўналишида Давлат хавфсизлик хизмати ходимлари томонидан Фарғона вилоятида тезкор тадбир ўтказилди.