Қарорга мувофиқ:
— Ижтимоий реестрнинг “давлат таъминотидаги оила” тоифасига киритилган оилалар, ўзгалар парваришига муҳтож ёлғиз яшовчи кексалар ва ногиронлиги бўлган шахслар, шунингдек, етим ва ота-она қарамоғидан маҳрум бўлган болалар яшаётган оилаларга 1 миллион сўм миқдорида бир марталик моддий ёрдам кўрсатилади.
— Ижтимоий реестрнинг “камбағал оила” тоифасидаги ҳамда “маҳалла еттилиги” томонидан шакллантирилган қўшимча рўйхатга киритилган эҳтиёжманд оилаларга 500 минг сўмдан бир марталик моддий ёрдам ажратилади.
— Шунингдек, Ижтимоий реестрдаги оилаларнинг 6 минг нафар бемор аъзосининг даволаниши ва жарроҳлик амалиётлари билан боғлиқ харажатлар давлат томонидан қоплаб берилади.
Мазкур чора-тадбирлар Рамазон ойида аҳолининг ижтимоий ҳимоясини кучайтиришга қаратилган.
Рамазон ойи қачон бошланади?
Қирғизистон мусулмонлари диний бошқармаси маълумотига кўра, Рамазон ойининг биринчи куни 18 февралдан бошланиши кутилмоқда.
Рамазон ойи 2026 йил 19 февралдан бошланиши кутилмоқда
Қўшни Қозоғистонда 2026 йил учун диний байрамлар тақвими тасдиқланди. Унда Рамазон, Қадр кечаси, Рамазон ҳайити ва Қурбон ҳайити кунлари акс этган.
Эҳтиёжманд оилаларга 1 млн сўм миқдорида бир марта моддий ёрдам берилиши бошланди
Президент қарорига мувофиқ ноябрь ойида ҳар бир эҳтиёжманд оилага 1 миллион сўм миқдорида бир марта моддий ёрдам берилиши бошланди. Фуқаролар маблағни банк карталари ёки электрон тўлов тизимлари орқали қабул қилиши мумкин.
03.11.2025, 11:21
Рамазон Темиров: "Аллоҳдан қўрқинг!"
UFC жангчиси Рамазон Темиров допинг сабаб бир йилга четлатилган эди. У юрак етишмовчилиги ва бошқа юрак касалликларида қўлланиладиган дорини ичгани сабабли шу ҳолатга тушган.