Toshkentda maktab oʻquvchisi "samosud" qilindi
Ijtimoiy tarmoqlarda Toshkentdagi maktablarning birida oʻqituvchi oʻquvchini kaltaklagani tasvirlangan video tarqaldi. Mazkur holatda Toshkent shahar maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmasi munosabat bildirdi.
Toshkentda maktab oʻquvchisi "samasud" qilindi
Qayd etilishicha, ushbu holat joriy yilning 23 sentabr kuni Toshkent shahar Chilonzor tumanida joylashgan 188-sonli umumtaʼlim maktabida sodir boʻlgan.
Maktabda oʻqiyotgan 6-sinf oʻquvchisi rus tili darsida oʻqituvchisiga gap qaytarib, u bilan tortishib qolgan. Janjal vaqtida oʻqituvchi oʻquvchini qulogʻidan choʻzib, oʻtirgan partasidan tortib olib chiqqan hamda yuziga tarsaki urgan. Ammo oʻquvchiga shikast yetmagan.
Soʻng farzandining kaltaklanganini payqagan ota-ona oʻgʻliga nisbatan qilingan "samasud" yuzasidan huquq-tartibot idoralari xodimlariga murojaat qilgan. Shuningdek, munosabatda mazkur holat yuzasidan huquq-tartibot organlari tomonidan surishtiruv ishlari olib borilayotgani maʼlum qilingan.
Aniqlanishicha, 188-sonli maktabda oʻquvchini urgan rus tili fani oʻqituvchisi hali ishga qabul qilinmagani, yuqoridagi voqea esa uning dastlabki ish kunida sodir boʻlgan.