23 нафар 60 ёшдан ошган эркак,
264 нафар ёшлар (шулардан 2 нафари вояга етмаганлар),
9 нафар тақиқланган ташкилотлар фаолиятида қатнашган шахслар мавжуд.
Афв этилганларга кўмак чоралари
Фармон ижроси доирасида афв этилганларни оиласи ва яқинлари бағрига қайтариш, уларнинг ижтимоий ҳаётга мослашуви, фойдали меҳнат билан шуғулланиши, соғлом турмуш тарзини йўлга қўйиши ва жамиятда муносиб ўрин топиши учун масъул вазирлик ва идораларга тегишли топшириқлар берилди.
Ретро-автомобил эгалари конституциявий ҳуқуқларини ҳимоя қилишмоқда
Ўзбекистонда ретро-автомобил эгалари 2026 йилдан жорий этилиши режалаштирилаётган утилизация тизими ва техник кўрикдаги чекловларга қарши чиқмоқда.
Ҳаётингизда Конституциянинг роли қандай?
Ўзбекистон Конституциясининг 33 йиллиги муносабати билан ижодий гуруҳимиз кўчада юртдошлар ўртасида кичик сўровнома ўтказди. Сўровнома давомида фуқароларнинг Конституция ҳақидаги билими, унга бўлган муносабати ва шахсий фикрлари ўрганилди.
Қирғизистонда энди маҳкумлар давлат лавозимларида ишламайди
Қирғизистон Республикаси президенти судланган давлат мулозимлари муҳим давлат лавозимларида ишлай олмаслигини назарда тутувчи қарорга имзо қўйди. Бу ҳақда “Economist.kg.” нашри хабар қилди.