Turkiyada 6 nafar oʻzbekistonlik zaharlanib halok boʻldi
Туркманистоннинг икки нафар фуқароси мазкур ичимликларни тайёрлаш ҳамда тарқатиш билан шуғулланиб келган. Сўнг улар Истанбул шаҳрида қўлга олинган.
Маълумотларга кўра, сўнгги сутка ичида Истанбул шаҳрида жами 38 киши сохта спиртли ичимлик истеъмоли оқибатида заҳарланган. Касалхонага мурожаат қилганларнинг 11 нафари ҳаётдан кўз юмган.
Шунингдек, шифохонага мурожаат қилганларнинг 26 нафари хорижлик бўлган. Шулардан 6 нафарини Ўзбекистон фуқаролари ташкил этган. Уларнинг 5 нафари эркак ва 1 нафари аёл бўлган.
Эрдўған билан кўришган Суриянинг янги етакчиси у билан нималарни муҳокама қилди?
Туркия Президенти Ражаб Тоййиб Эрдўған va Суриянинг янги етакчиси Аҳмад аш-Шаръа Анқарада учрашув ўтказиб, хавфсизлик масалалари ҳамда икки томонлама ҳамкорликни мустаҳкамлаш бўйича муҳокамалар олиб борди. Бу ҳақда "Euro news" нашри хабар берди.
Бухоро вилояти бир оиланинг тўрт нафар аъзоси икки йиллик консерва маҳсулотини истеъмол қилиши оқибатида заҳарланди. Бу ҳақда "Millar" дастурида хабар берилди.
Ўзбекистон, Туркия ва Озарбайжон ўртасида Анқара декларацияси имзоланди (фото)
Кеча, 29 январь куни Ўзбекистон, Туркия ҳамда Озарбайжон Ташқи ишлар вазирлари Туркияда бўлиб ўтаётган форумда Анқара декларациясини қабул қилди. Бу ҳақда Ўзбекистон ТИВ раҳбари Бахтиёр Саидов ўзининг Telegram'даги саҳифасида маълум қилди.