Жорий йилнинг 28 февраль кунидан бошлаб ҳар куни соат 18:00 дан 24:00 га қадар масжидлар яқинидаги йўллар транспорт воситалари ҳаракати учун чекланади. Қуйида уларнинг тўлиқ рўйхати билан танишиб чиқишингиз мумкин.
Мирзо Улуғбек тумани бўйича:
— Тепа масжиди – Дўрмон йўли кўчасидан Олимлар кўчасига қадар ҳаракат чекланади.
Бектемир тумани бўйича:
— Алибек масжиди – М. Авезов кўчасидан Х. Бойқаро кўчасига қадар ҳаракат чекланади.
Яшнобод тумани бўйича:
— Ислом ота масжиди – Фарғона йўли кўчаси иккинчи даражали йўлдан Заркент ва Обишир кўчаларига қадар ҳаракат чекланади.— Али ибн Абу Толиб масжиди – Чўлпон кўчасидан Салоҳият кўчасига қадар ҳаракат чекланади.
Миробод тумани бўйича:
— Валихўжа ўғли Норхўжа масжиди – Янги Қўйлиқ – Файзиобод кўчалари кесишган чорраҳадан 5-тор Файзиобод кўчасига қадар ҳаракат чекланади.
— Қўйлиқ ота масжиди – ТХАЙ – Қўйлиқ ота кўчалари кесишган чорраҳадан Янги Қўйлиқ тор кўчасига қадар ҳаракат чекланади.
Сергели тумани бўйича:
— Маъруф ота масжиди – Чоштепа кўчасидан 1-тор Чоштепа кўчасига қадар ҳаракат чекланади.
— Нўғайқўрғон масжиди – Янги Сергели – С. Хўжанов кўчалари кесишмасидан – С. Хўжанов Моҳидил кўчалари кесишмасигача қадар ҳаракат чекланади.
Яккасарой тумани бўйича:
— Усмон бин Маъзум масжиди – КХАЙ – Файзли Тошкент чорраҳасидан КХАЙ – Қушбеги чорраҳасигача қадар ҳаракат чекланади.
— Яккасарой масжиди – Ш. Руставели – Яккасарой чорраҳасидан Яккасарой – Боғу бўстон чорраҳасигача қадар ҳаракат чекланади. — Ракат масжиди – Ж. Шоший кўчасидан Аския кўчасига қадар ҳаракат чекланади.
Янгиҳаёт тумани бўйича:
— Ниёзмат ота масжиди – ТХАЙ – Бинокор чорраҳасидан Пастдархон маҳалласига киришга қадар ҳаракат чекланади.
Шайхонтоҳур тумани бўйича:
— Шайх Зайниддин (Кўкча) масжиди – Кўкча Дарвоза – Нурафшон чорраҳасидан Кўкча Дарвоза Бешқайрағоч чорраҳасигача қадар ҳаракат чекланади.
— Камолон масжиди – Бунёдкор – Камолон чорраҳасидан Камолон 2-тор Устазода чорраҳасигача қадар ҳаракат чекланади.
Олмазор тумани бўйича:
— Ҳазрати имом масжиди – Нурафшон – Қорасарой чорраҳасидан Қорасарой – А. Қодирий чорраҳасигача қадар ҳаракат чекланади. — Исломобод масжиди – КХАЙ – Сағбон чорраҳасидан Нурафшон – Сағбон чорраҳасигача қадар ҳаракат чекланади.
— Дўстжонбой (Сулола) масжиди – Сағбон 12-тор Сағбон чорраҳасидан Келес йўли – Норазтепа чорраҳасигача қадар ҳаракат чекланади.
Юнусобод тумани бўйича:
— Мирза Юсуф масжиди – Боғишамол кўчасидан Шивли кўчасига қадар ҳаракат чекланади.
Учтепа тумани бўйича:
— Абдуллох ибн Масъуд (Катта Қани) масжиди – Катта Қани айланмасидан Лутфий – Катта Хирмонтепа кўчаси чорраҳасигача қадар ҳаракат чекланади.
— Хазрати Али масжиди – Назарбек – Маҳорат чорраҳасидан Назарбек 1-тор Замахшари кўчасигача қадар ҳаракат чекланади.
Чилонзор тумани бўйича:
— Новза масжиди – Бунёдкор – Муқумий кўприги тагидан 2-даражали йўл, Бунёдкор – Камолон кўпригига қадар ҳаракат чекланади.
— Шайх Муҳаммад Содиқ Муҳаммад Юсуф масжиди – Ал-Хоразмий – Гавҳар чорраҳасидан Сўгалли ота кўчасига қадар ҳаракат чекланади.
— Убай ибн Каъф (Бўрижар) масжиди – Ал-Хоразмий –Катта Хирмонтепа чорраҳасидан, Ал-Хоразмий кўчаси бўйлаб, Ал-Хоразмий – Катта Қани чорраҳасига қадар ҳаракат чекланади.
Ушбу кўчаларда фақатгина махсус транспорт воситаларининг ҳаракатланишига рухсат этилади.