Toshkentda yuz bergan "avariya"da haydovchi halok boʻldi
Toshkent shahri Olmazor tumanida ikkita yengil mashinaning toʻqnashib ketishi oqibatida bir nafar haydovchi vafot etdi, ikki nafar yoʻlovchi hamda boshqa bir haydovchi tan jarohati oldi. Bu haqda poytaxt YHXB axborot xizmati xabar berdi.
Qayd etilishicha, hodisa kecha, 10 oktabr kuni soat 23:30 larda poytaxtning Olmazor tumani Nurafshon koʻchasida yuz bergan.
Unda 1984 yilda tugʻilgan B.Q. boshqaruvida boʻlgan "Spark" rusumli avtomashina hamda haydovchi 2004 yilda tugʻilgan I.T. boshqaruvida boʻlgan "Matiz" avtomobili ishtirokida yoʻl-transport hodisasi sodir boʻlgan.
YTH sabab "Spark" avtomashinasi haydovchisi olgan tan jarohatlari oqibatida voqea joyida vafot etgan. Shuningdek, mazkur avtomashina ichida boʻlgan 2 nafar yoʻlovchilarga hamda "Matiz" haydovchisiga birinchi yordam koʻrsatish maqsadida shifoxonaga olib ketilgan.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB Tergov boshqarmasi tomonidan Oʻzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilgan boʻlib, tergov davom etmoqda.
Eslatib oʻtamiz, Samarqand viloyatida yuqori tezlikda harakatlangan "Range Rover" mashinasi u bilan bir yoʻnalishda harakatlangan hamda yoʻl chetida toʻxtab turgan avtomobillarga borib urilishi oqibatida YTH yuz bergani haqida xabar bergan edik. Mazkur hodisada ham bir nafar fuqaro halok boʻlgan edi.