Nega plastik kartalardan pul yechib olinmoqda?
Soʻnggi kunlarda fuqarolardan plastik kartalaridan ularning xabari va roziligisiz pul mablagʻlari yechib olinayotgani haqida koʻplab murojaatlar kelib tushmoqda. Eʼtiborli jihati shundaki, jabrlanuvchilar hech qanday shubhali fayllarni yuklamagan, SMS-kodlarni kiritmagan va shaxsiy maʼlumotlarini hech kimga taqdim etmagan.
Shunga qaramay, mablagʻlar turli servislar nomi bilan avtomatik tarzda yechib olinayotgani qayd etilmoqda. Ushbu holat jamoatchilik orasida jiddiy xavotir uygʻotmoqda.
Ayni vaqtgacha mazkur masala yuzasidan Markaziy bank hamda Ichki ishlar vazirligi Kiberxavfsizlik boʻlimi tomonidan rasmiy munosabat bildirilgani yoʻq. Tahririyat sifatida ushbu holat boʻyicha tegishli tashkilotlardan rasmiy izoh va munosabat kutib qolamiz.
Islom taraqqiyot banki Oʻzbekiston yoʻllari va maktablari uchun 160 mln dollar ajratadi
Mablagʻlar Jizzax viloyatidagi hududiy avtomobil yoʻllarini taʼmirlash hamda SmartEd loyihasi doirasida respublika boʻylab yangi maktablar qurish va jihozlashga yoʻnaltiriladi.
10.02.2026, 12:13
Vazirlik matbuot kotibi Mariya Zaxarova mazkur bayonotlarni tanqid qilgan jamoatchilik vakillarini vaziyatni boʻrttirib koʻrsatishda aybladi.
Bilim va malakalarni baholash agentligi soʻnggi kunlarda ona tili va adabiyot fanidan boʻlib oʻtadigan milliy sertifikat imtihonlari oldidan «test savollari va ularning javoblari sotilayotgani» haqida ijtimoiy tarmoqlarda tarqalayotgan xabarlar yuzasidan rasmiy munosabat bildirdi.