300-maktabda oʻquvchilar oʻrtasidagi janjal yuzasidan rasmiy bayonot berildi
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan, Toshkent shahridagi 300-umumtaʼlim maktabi oʻquvchilari oʻrtasida sodir boʻlgan mojaroni aks ettirgan video boʻyicha Toshkent shahar Maktabgacha va maktab taʼlimi boshqarmasi axborot xizmati bayonot berdi.
Maʼlumotlarga koʻra, holat 20 sentabr kuni yuz bergan. Darsdan soʻng 4-sinf oʻquvchisi I.A. va sinfdosh oʻgʻil bolalar oʻrtasida ogʻzaki tortishuv ortidan janjal kelib chiqqan. Maktab maʼmuriyati bu holat haqida hududiy profilaktika inspektori hamda maktabga biriktirilgan inspektor-psixologlarga darhol xabar bergan.
Oʻrganish natijalariga koʻra, I.A. bilan janjallashgan oʻquvchilar — I.A. va E.J.ning ota-onalari Maʼmuriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeksning 47-moddasiga (Bolalarni tarbiyalash va ularga taʼlim berish borasidagi majburiyatlarni bajarmaslik) asosan maʼmuriy javobgarlikka tortilgan.
Bunday holatlarning takrorlanishiga yoʻl qoʻymaslik maqsadida ota-onalar ishtirokida yigʻilish oʻtkazilib, tushuntirish ishlari olib borilgan. Shuningdek, maktab direktori va masʼul xodimlarga nisbatan intizomiy choralar koʻrilgan.
Andijon viloyatining Asaka tumanida bir guruh shaxslar janjallashayotgani tasvirlangan videoxabar Andijon viloyati IIB tomonidan oʻrganildi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Andijon viloyatida ayol kishi oʻz doʻkonida ishlayotgan doʻpposlayotgani aks etgan video tarqaldi. Mazkur holatga Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi rasmiy munosabat berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda 22-son Mehribonlik uyi tarbiyalanuvchisi boshqa bolalar tomonidan “samosud” qilingani haqida xabar tarqaldi. Mazkur holat yuzasidan IIBB matbuot kotibi Bobur Tulyaganov munosabat bildirdi.