Putinning ommaga oshkor qilinmagan oʻgʻillari aniqlandi
Rossiya Prezidenti Vladimir Putin hamda Oʻzbekistonda tugʻilgan hozirda Rossiya fuqarosi boʻlgan sportchi hamda jamoat va siyosiy arbob-Alina Kabayevaning farzandlari- 5 yoshli Vladimir hamda 9 yoshli Ivan haqida maʼlumotlar ochiqlandi. Bu haqda “Dose” nashri maʼlum qildi.
Qayd etilishicha, bolalar toʻliq izolyatsiyada yashaydilar, yaxtalar va biznes-jetlarda sayohat qiladi. Ularning kundalik xarajatlari Rossiya rahbarining doʻstlari kompaniyasi tomonidan taʼminlanadi.
Taʼkidlanishicha, Putinning oʻgʻillari hukumat maʼlumotlar bazasida yoʻq va ular goʻdakligidanoq razvedka xodimlari va davlat himoyasidagi shaxslar uchun qoʻllaniladigan qoʻshimcha hujjatga ega. Ularning tugʻilgan sanasini esa Putinning eng yaqin qarindoshlarigagina maʼlum.
Shuningdek, ular odatiy reyslardan foydalanmaydi, aksincha, shaxsiy samolyotlarida sayohat qiladi. Bolalar bogʻcha va maktablarga ham bormaydi, ular uchun repetitorlar yollangan. Ivan va Vladimir yaxtalar va zirhli poyezdlarda sayohat qiladi, deyarli tengdoshlari bilan aloqa qilmaydilar. Otalarini esa kamdan-kam koʻradi.
Ommaga oshkor qilinmagan Putinning oʻgʻillari ustida surishtiruv oʻtkazgan “Dose” nashri Rossiya rahbarining toʻngʻich oʻgʻlini bir necha oʻnlab fotosuratlarini topgan. Ammo buni ommaga taqdim qilmadi.
Bundan tashqari, nashr Putinning farzandlari ham uning oilasi ham odamlarga qiziq emasligi ammo Putinning doʻstlari tomonidan farzandlarining turmush tarzi uchun moliyalashtirilgan pullar davlat budjetidan yaʼni xalq pulidan ketayotganidan xavotirdaligini bildirgan.
Putin yadroviy kuchlar boshqaruvi boʻyicha rejali mashqlar oʻtkazilganini maʼlum qildi
Rossiya prezidenti Vladimir Putin yadroviy kuchlar boshqaruvi boʻyicha rejali mashqlar oʻtkazilganini bildirdi.