Қайд этилишича, болалар тўлиқ изолятсияда яшайдилар, яхталар ва бизнес-жетларда саёҳат қилади. Уларнинг кундалик харажатлари Россия раҳбарининг дўстлари компанияси томонидан таъминланади.
Таъкидланишича, Путиннинг ўғиллари ҳукумат маълумотлар базасида йўқ ва улар гўдаклигиданоқ разведка ходимлари ва давлат ҳимоясидаги шахслар учун қўлланиладиган қўшимча ҳужжатга эга. Уларнинг туғилган санасини эса Путиннинг энг яқин қариндошларигагина маълум.
Шунингдек, улар одатий рейслардан фойдаланмайди, аксинча, шахсий самолётларида саёҳат қилади. Болалар боғча ва мактабларга ҳам бормайди, улар учун репетиторлар ёлланган. Иван ва Владимир яхталар ва зирҳли поездларда саёҳат қилади, деярли тенгдошлари билан алоқа қилмайдилар. Оталарини эса камдан-кам кўради.
Оммага ошкор қилинмаган Путиннинг ўғиллари устида суриштирув ўтказган “Досье” нашри Россия раҳбарининг тўнғич ўғлини бир неча ўнлаб фотосуратларини топган. Аммо буни оммага тақдим қилмади.
Бундан ташқари, нашр Путиннинг фарзандлари ҳам унинг оиласи ҳам одамларга қизиқ эмаслиги аммо Путиннинг дўстлари томонидан фарзандларининг турмуш тарзи учун молиялаштирилган пуллар давлат буджетидан яъни халқ пулидан кетаётганидан хавотирдалигини билдирган.