Buxoroda tarixiy buyumlarni pullamoqchi boʻlgan fuqaro ushlandi
Buxoro aeroport orqali noqonuniy yoʻllar bilan Rossiyaga qimmatbaho metallardan yasalgan zargarlik buyumlari hamda madaniy boyliklarni olib ketmoqchi boʻlgan fuqaro qoʻlga tushdi. Bu haqda Buxoro viloyati bojxona boshqarmasi axborot xizmati xabar berdi.
Tafsilotlarga koʻra, "Buxoro – Sankt-Peterburg" yoʻnalishidagi aviareys orqali xorijga uchib ketmoqchi boʻlgan fuqaro umumiy qiymati 165 million soʻm boʻlgan zargarlik buyumlarini bojxona xodimining  ogʻzaki soʻrovida maʼlum qilmagan va yoʻlovchi bojxona deklaratsiyasida qayd etmagan.
Oqibatda olib chiqish meʼyoridan ortiqcha boʻlgan jami 37 dona ogʻirligi 226,04 gramm boʻlgan zargarlik buyumlari hamda tarixiy ahamiyatga ega 16 dona koʻkrak nishonlari va tangalar aniqlanib, ashyo dalil sifatida vaqtincha saqlovga olingan
Hozirda mazkur holat yuzasidan bojxona organlari tomonidan tegishli tartibda ish olib borilmoqda.
Yangi Toshkent xalqaro aeroportiga metro yoʻli quriladi
Shavkat Mirziyoyev 15 oktabr kuni «Oʻzbekiston 24» telekanalining «Menimcha» koʻrsatuvida Yangi Toshkent xalqaro aeroportiga metro yoʻli qurilishi rejalashtirilganini maʼlum qilgan.