• Toshkent shahri — 339 ta korxona, 951,9 mlrd soʻm
• Toshkent viloyati — 198 ta korxona, 643,6 mlrd soʻm
• Andijon viloyati — 112 ta korxona, 279,4 mlrd soʻm
Shuningdek, Buxoro viloyatida qarzdorlik 156,6 mlrd soʻmni, Navoiy viloyatida esa 95,1 mlrd soʻmni tashkil etgan.
Eng past koʻrsatkich Sirdaryo (38,4 mlrd soʻm) va Namangan (54,1 mlrd soʻm) viloyatlarida qayd etilgan.
Avvalroq Raqobat qoʻmitasi ayrim qurilish kompaniyalari tomonidan tuzilayotgan shartnomalarda turli nayrangbozlik kuzatilgani haqida maʼlum qilgan edi.
Toshkent shahrida chiqindi xizmatlari boʻyicha qarzdorlik uchun 25 mingdan ortiq abonent “Hududiy elektr tarmoqlari” AJning “2100” qisqa raqamidan SMS orqali ogohlantirilgan. Shundan soʻng, 5 kun ichida 19 ming abonent jami 1 mlrd 657 mln soʻm qarzni qopladi.
Qashqadaryoda 131 ta avtoulov jarima maydonchasiga olib ketildi
Qashqadaryo viloyatida soliq toʻlashdan boʻyin tovlayotgan fuqarolarga nisbatan keskin choralar koʻrilmoqda. Faqatgina bir hafta ichida 131 nafar fuqaroning 2,1 milliard soʻmlik soliq qarzi uchun ularga tegishli avtotransport vositalari jarima maydonchalariga joylashtirildi.
Samarqand hamda Toshkent viloyatida energiya resurslaridan qarzdorlikni yoʻq qilib berishni vaʼda qilgan gazchi va hisobchi ushlandi. Bu haqda Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti axborot xizmati xabar berdi.