Prezident Shavkat Mirziyoyev Oʻzbekiston mustaqilligining 34 yilligi arafasida “Jazo muddatini oʻtayotgan, qilmishiga chin koʻngildan pushaymon boʻlgan va tuzalish yoʻliga qatʼiy oʻtgan bir guruh shaxslarni afv etish toʻgʻrisida”gi farmonni imzoladi.
Qirgʻizistonda endi mahkumlar davlat lavozimlarida ishlamaydi
Qirgʻiziston Respublikasi prezidenti sudlangan davlat mulozimlari muhim davlat lavozimlarida ishlay olmasligini nazarda tutuvchi qarorga imzo qoʻydi. Bu haqda “Economist.kg.” nashri xabar qildi.
29.07.2025, 14:15
200 kVt norma haqidagi qoida noqonuniy kiritilganmi?
"200 kVt ishi" boʻyicha apelatsiya sudi boʻlib oʻtdi. Endi ish Konstitutsiyaviy sudda koʻrilishi mumkin.23- iyul kuni Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudida "200 kilovat ishi" boʻyicha apelatsiya sudi boʻlib oʻtdi. Fuqaro Mardon Subxanov Oliy sudga murojaat qilib, Vazirlar Mahkamasining 2024 yil 16 apreldagi  “Yoqilgʻi-energetika sohasida bozor mexanizmlarini joriy etishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi 204-sonli Qarori bilan tasdiqlangan 2024 yil 1 maydan aholi uchun elektr energiyasi va tabiiy gaz bir oylik isteʼmolining bazaviy meʼyorlarini haqiqiy emas, deb topishni soʻrab ariza kiritgan.